Přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a přihlásíte, získáte možnost komentovat, vkládat fotografie, nahlížet do katalogu fotoaparátů a objektivů a mnoho dalších výhod.

Inzerce Google

Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

Canon představil 60D, nástupce 50D

Canon představil 60D, nástupce 50D

Pošlete tento článek známým

Vydáno: 26. 8. 2010
Autor: martinkamin

Jak jsem vás informovali již dříve, naše zdroje nám ukazovali poslední měsíce na to, že by Canon měl představit 60D, na konci roku 1Ds IV a příští rok 5D mk III. Informace se dnes brzy ráno potvrdila. Canon vydal tiskovou zprávu o zrcadlovce 60D, která ukazuje jasně směr, jakým se Canon bude ubírat další roky a nás to může jen těšit.

60D je pokračovatelem 50D, která nebyla příliš oceňovaná a nyní ji koupíte za 20000 s DPH v běžném obchodě. Jen stručně, co je nového v 60D:

 • čip 18 megapixelů: OK dalo se to čekat, podobně jako u 7D

 • crop 1,6x: ano, je to dáno velikostí čipu

 • rychlost 5,3 obrázků za sekundu: jistě konkurenční Nikon má v této třídě takovou rychlost jako standard

 • citlivost: 100-6400, až 12800: no žádný velký zázrak

 • autofokus: 9bodový křížové senzory: bohužel žádné velké překvapení, ale počkáme si na produkční vzorky, jak daleko jsou senzory od sebe

V současnosti je tedy na trhu aktuální řada zrcadlovek EOS Canonu:

 • 1000D – malá zrcadlovka, amatérská
 • 550D – pokročilejší, ale amatérská
 • 60D – lepší, ale nejasná třída, někde mezi
 • 7D – jasný favorit pro každého, kdo fotí hodně rád a v extrémních podmínkách, super video
 • 5D mk II – pro profíky, ano studiový, kvalitní makro, FF čip, super video
 • 1D mk IV – pro profíky, rychlost, akce, trošku se bije s 7D, super citlivost, super video
 • 1Ds mk III – pro profíky

60D má dvouvrstvý 63zónový senzor na výpočet správné expozice, poprvé použit v 7D.

Poprvé má Canon na zrcadlovce 3palcový otáčecí displej s 1 mil. bodů

Video, Full HD, na to jsme si už zvykli 1920x1080 progresivní se snímkovým kmitočtem 30, 25 24 a HD video 720 progresivní 60 a 50 obrázků za sekundu, stejně jako 7D. Autofokus při videu není.

Paměťové karty SD.

Komentáře

Obrázek uživatele Pitimier

 Více pixelů při stejném čipu a sw by mohlo znamenat více šumu při vyšších iso. Máte někdo zkušenosti?

Obrázek uživatele fotosop

Zdravím všechny Canoňáky,

čip je předělaný, tudíž jde o úplně jiný čip. EOS  60D má stejný jako uvedená 7čka. Foto převzato z dpreview

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos60D/

Obrázek uživatele SIVY VLK

Kolegovia Canonisti !

Myslím že ten kto napísal tento príspevok je úplný fotoamatér-ktorý má síce možno fullframe Canon 5D,ale ktorý sa pozerá len na čísla..podľa pomeru :Čím väčšie číslo tým je lepšie..

1.) Canon 50D je zatiaľ najlepší stroj z 10-tkovej poloprofi rady,a myslím tým pomer cena/výkon..Nie je to nejaká "NEURČITÁ TRIEDA" fotoaparátov,je to POLOPROFI TRIEDA,horčíkové telá sa nedávajú do amatérskych tried..

 2.) Display síce nemá viac ako 1.000.000 bodov,má "LEN" asi 920.000,ale položme si otázku : Zistí fotograf na prvý pohľad že je v displayi nejaký nárast bodov ?

 3.) 50D dokáže 6,3 snímky za 1 sekundu,koľko dokáže 60D? Okolo 5,3 snímky ? Veď je to podstatne menej,či sa mýlim ?!? Canon 40D mal 6,5 sn/sek a Canon 50D má 6,3 sn/sek..Ale pozor-u Canonu 50D narástol počet pixelov oproti 40D o 50% !!! (keď už vás tak zaujímajú tie čísla) .. A že 50D má "LEN" 15 Mpix oproti 18 Mpix u Canona 60D..? Myslíte že je to nejaký markantný nárast ? Urobím z 15 Mpix fotenú pevným sklom a robenú v RAW formáte fotku 20x30 cm alebo 30x40 cm ? V pohode urobím..Koľko máte doma takých veľkých fotiek ? Robíte stále len a len také veľké fotky ?

 4.) Načo je mne ako fotografovi HD Video ? Alebo som fotograf alebo kameraman..A viete že to HD video sa dá urobiť len niekoľkominútové ? Potom sa prehreje čip a foťák sa sám vypne ! Tak čo sa tu vlastne vyriešilo ? Môj Canon 50D (telo) stál 900 € ( máj 2009) a som veľmi rád že som ho kúpil..A som tiež veľmi rád že nemá HD Video,lebo by som musel platiť aj to čo nikdy nepoužijem..Čo dajú do foťáku nabudúce - tehotenský test ? Či predpoveď počasia ?

  5.) akú citlivosť bežne používate ? 100 ? 200 ? 400 ? či 800 ? ja maximálne 1000-ak mám nasadené objektívy Canon ... a keď sa používali filmy tak sa používali aké citlivosti ? Kto z vás používal film 12800 ? Čo je to za táranina ? Koľkokrát v živote použijete citlivosť v rádoch desiatok tisíc ? Načo vám to je,čo to máte za objektívy ? Ja používam aj objektívy s veľkou svetelnosťou,staré klasické pevné sklá s M42..Keď si nasadím Helios 40-1 ( 85/1,5 ) alebo Sonnar 200/2,8  tak doslova MUSÍM dať citlivosť 100 alebo 200..Lebo mi už nevychádzajú časy,často mi to presahuje 1/8000 s..

 

  6.) To by bolo na úvod asi všetko...prajem vám " DOBRÉ SVETLO " ...

Obrázek uživatele fotosop

Zdraví  Sivýho Vlka a všechny Canoňáky,

měl bych k tvému příspěvku pár připomínek a postřehů

1) Když Ti vadí nárust pixelů tak proč radši nemít 40D.  Těch 10MPx bohatě stačí i na fotku 60x80cm ! které jsem osobně dělal na výstavu. Ta čtyřícítka se mě osobně zdá lepší než padesátka a to hlavně v tom šumu a stím i v kresbě.

2) S displeyem s tebou plně souhlasím, tak ostrý zrak po čtyřiceti letech focení již nemám abych cokoliv na tom malém LCD poznal a myslím že nebudu sám. Fotky posoudím až doma na 24´´ monitoru

3) Pokud Ti nestačí 5 sn/s tak bych přešel na 1D mark III nebo IV ty dělají 10sn/s takže pro sporťáky a pro ty co pořád někam pospíchají  atd. .

A co se týče toho čipu s 18ti mega celý čip je předělaný změnil se tvar čoček a tím vytěstnili hluchá místa na čipu  oproti 50D, kde do starého čipu přidali další čočky bez větších úprav. Tak co je lepší? Já tvrdím že FF

4) Video být nemusí ale když už je, tak se přeci jen občas hodí a je lepší než z nějaké malé FULL HD kamerky která ukládá na SDčka. Ale to je věc názoru a využití.

5) S nárustem ISO  souhlasí že je to blbost. Když chci něco super ostrýho a ze stativu tak 50-200 a na repotáže tak do1250 a možná někde i 1600 ale to už je na pováženou zda to má opodstatnění

Jo a na upřesnění teď používám stařičkou 5tku a novou tebou kritizovanou 60tku kterou teprve testuji jelikož jí mám 14dní ale zatím spokojenost. ( tu 50tku jem také měl,ale vrátil jsem se zpět ke 40tce ale chuděra mě již opustila měla nalítáno jako s tryskáčem)

Tak to by bylo zatím všechno a hurá na focení

Obrázek uživatele Tuvy

Trochu přemýšlím, kdy předvedou výrobci (obecně) opravdu pokrok. Začali přidávat výklopný displej v době, kdy v počítačích jsou technologie bezdrátového přenosu HD videa a GPS modul je v každém druhém mobilu...

Tedy, kdy myslíte, že půjde displej ze zrdcadlovky zcela oddělit - v ruce budete mít jen třípalcový FullHD display s tenkým rámečkem, na který vám bude i na několik metrů přenášen Live view (a pochopitelně bude dotykový a kompletně umožní ovládat zrdcadlovku), zatímco zrdcadlovka bude klidně stát na stativu, nebo vysoko nad vaší hlavou (nad davem). Nebo umožní za stejným účelem spárování s vaším mobilem...

GPS přidávající polohu k snímkům, Wifi pro připojení a bezdrátové zálohování na net a třebas i volitelný (zasunutelný či zabudovaný v gripu) GSM/satelitní modul pro oblasti nepokryté wifi.

Obrázek uživatele pepavasa

 Oddělený displej by se mi líbil, přijde to levněji než teleobjektiv, nebo je to bezpečnější než krkolomné hledání vhodné pozice. Zatím znám jen phottix-hero fungující do 100 m  s 2,4'' displejem a s přenosem zvuku. Jinak by mi nevadilo, kdyby se s novými modely snižovala i váha, zatím je to naopak. Mám na mysli 50d a 60d. 

Phottix

Obrázek uživatele martinkamin

Tak tenhle názor se mi opravdu líbí, taky občas přemýšlím o tom, proč výrobci škálují své výrobky na tolik kategorií, vždyť stačí prostě tři modely: pro začínají, pro střední a pro profíky. 

Ale s tvou reakcí mě napadlo, že bych rád sestavil z vašich názorů zrcadlovku snů. Jednoduše bychom se fotografů zeptali, co by chtěli za zrcadlovku mít v ruce a co by měla umět.

Takovou "virtuální" zrcadlovku bychom popsali a předali zástupcům Canonu, třeba by to brali kreativně a něco z toho použili!

Tak mě napadá, aby se třeba nestalo, že byste si přáli, aby neměla zrcadlo 

Zdravím všechny

Obrázek uživatele pepavasa

 Třeba programovatelný filtr, to by bylo něco! Např, nachystat si v klidu domova presety a pak v terénu jen vybírat. Labůžo !

Obrázek uživatele Milan Petr

Já bych chtěl aby v každém režimu šlo zasahovat do všeho nastavení a možnost zakázat blesk i v automatice. Tyto režimy mají své charakteristické omezení, občas by se mi hodil kříženec. Ne v každé situaci mám čas nastavovat manual. Jinak řečeno požaduji anarchii ! Absolutní svobodu jedince v nastavení v aktualně vybraném režimu! Všude, ve všem a vždy!  Konec všem totalitním režimům :-).

 

 

Obrázek uživatele palard

 Vážená redakce, můžete ověřit, zda je opravdu 60D plasťák?

Obrázek uživatele vpustka

Polykarbonátové pryskyřice se skleněnými vlákny na hliníkovém podvozku 

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.