Přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a přihlásíte, získáte možnost komentovat, vkládat fotografie, nahlížet do katalogu fotoaparátů a objektivů a mnoho dalších výhod.

Inzerce Google

Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

Canon postavil proti Nikonu EF 200-400 f/4 IS USM, navíc přidal zabudovaný konvertor

Canon postavil proti Nikonu EF 200-400 f/4 IS USM, navíc přidal zabudovaný konvertor

Pošlete tento článek známým

Vydáno: 7. 2. 2011
Autor: martinkamin

Mnozí fotografové Canon se brzy dočkají. Když Nikon uvedl na trh svůj inovovaný objektiv AF-S NIKKOR 200-400mm f/4G VR ED VR II s druhou generací stabilizace (psali o něm na Nikonclubu.cz), někteří profesionálové se dali slyšet, že Canon by takový objektiv potřeboval jako sůl. Objektiv Nikonu se totiž pyšní opravdu nejlepšími referencemi. Canon dnes oznámil, že podobný objektiv bude mít pro svůj bajonet EF a řadu EOS v nejbližší době. Navíc ovšem přidal zabudovaný telekonvertor (optický člen, který prodlužuje ohniskovou vzdálenost o 1,4násobek).

Použitím telekonvertoru se ohnisková vzdálenost prodlouží na 280-560mm a nejmenší clona zvýší na 5.6. Jelikož se jedná o plnoformátový objektiv řady EF, použitím na APS-C fotoaparátu se ohnisková vzdálenost vyšplhá na nějakých 448 mm a na horním konci na 896 mm. Impozantní pro použití v přírodě!

 

 

Komentáře

Obrázek uživatele Pidrman

Taky to bude asi i pěkný ranec :-( 

Obrázek uživatele Daniel Drašar

No pro nás smrtelníky to určitě nebude určené:-D tam těch nul bude minimálně 5 :-D

Obrázek uživatele martinkamin

ahoj, tak neoficiální informace hovoří, že cena bude pod cenou nikorru 200-400! Ale pozor, je tam tranfokátor, takže hodnota užitaná je daleko vyšší než u Nikonu... Upřímně, koho to živí, ten po tom sáhle hned a nebude váhat ani minutu...

Obrázek uživatele maio

1) Samozrejme ze zustava otazkou pouziti pevnych skel. Nezapominejme ze zde v techto oblastech se lide honi za kazdym detailem. Zoom je urcitým kompromisem, kompromisem bude i onen opticky clen.

2) Asociace s crop faktorem 1,6x je diskutabilni. kdo si na tento format nasadi tento objektiv. tedy i uvadení maximalni mm je spise technickym parametrem

3) Je to predstaveny koncept. a prestoze p. Šerý hovořil o již praktických zkušenost je nutné brát v potaz časovou prodlevu. A ta bude minimalne 1rok na uvedeni na lokalni trh.

 

 

 

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.